Sledujete různé ceny nafty na čerpacích stanicích? Počítáte si spotřebu vozu?

Dnes vám poskytneme jednoduchý návod, jak si sami vyrobíte své prémiové palivo. Inspirovali jsme se tímto článkem na webu. Protože se zde ale o naftě vůbec nepíše a autor nám nezaslal informaci, zda se zabýval tématem motorové nafty, rozhodli jsme se poskytnout vám inspirativní návod pro vlastní prémiovou naftu, která snižuje nečistoty ve válcích motoru, čistí a prodlužuje životnost žhavicích svíček, zvyšuje výkon, snižuje spotřebu a emise ze spalování.  

V jednom dni jsme objeli několik čerpacích stanic jednoho města v ČR a zjistili, za jaké ceny se u nich nafta prodává. Zde máte informaci o rozdílech v cenách podle značek ČS:

Pokud budeme vycházet ze vstupní informace, že tyto čerpací stanice nabízejí palivo, které splňuje normou předepsané parametry, pak je rozdíl mezi nimi dán mimo jiné také aditivy, které palivu dávají další výkonové vlastnosti.

Výpočet vlastního prémiového paliva:

Když se podíváme na "lepší paliva", pohybovaly se v tomto dni ceny za litr od 27,20 do 29,40 Kč. U "běžné čerpací stanice" jste ale litr nafty mohli koupit za 25,50 Kč. Náklad za aditivum Envirox na jeden litr paliva vychází 0,595 Kč (u balení 0,5L. U balení kanystr 5L je to už 0,54 Kč na litr paliva s DPH). Litr vlastního prémiového paliva DIESEL vás tak mohlo vyjít za 26,095 Kč. Pokud jste plátci DPH a nebo kupujete palivo ve větším množství, pak by výsledná cena takového paliva byla ještě menší. I tak ale od cenou "lepších paliv" na jiné pumpě.

Nemusíte aditivem hned měnit cetanové číslo, aby jste si zlepšili vlastnosti paliva. Můžete totiž použít aditivum, které umožní lepší a kvalitnější spalování (prohoření) paliva. Výsledkem je tak buď získáte vyšší získaný výkon, nebo nižší spotřeba. Obojí při nižších emisích.

Výsledkem ale není jen vlastní prémiové palivo, ale také nižší spotřeba o 5-12% díky aditivu Envirox v provozu. Naše dlouhodobé statistiky ukazují, že průměrné snížení spotřeby nafty s aditivem Envirox se pohybuje kolem o 7-8%. Úspora tak vychází 1,245 Kč/1L paliva při započtení výdajů za palivo i aditivum. Daleko zajímavější hodnoty samozřejmě dosáhnete u větších nákupů paliva.

A zde je jednoduchý návod na vlastní prémiové palivo:

1) Kup aditivum Envirox

2) Když pojedeš na levnější, ale prověřenou pumpu, přidej nejprve Envirox do nádrže vozidla podle dávkovací tabulky. Například 10ml aditiva na 40L motorové nafty.

3) Přidej naftu do nádrže.

4) Spočti si náklady

Vlastní Prémiové palivo = běžná a prověřená nafta + aditivum Envirox

Sada určena k dokonalé péči a ochraně Vašeho automobilu.

Sada AUTO
ochranný nano štít na karosérii

Přípravek na účinnou ochranu nového i staršího autolaku.

Politura
vytvrzovací vosk na lak

Vysoce účinný prostředek proti vodě a špíně s ochranným efektem.

Supraperl
ochranný přípravek na sklo

Výkonný přípravek pro ruční mytí vozu s dlouhodobou účinností.

Nanošampón
nanokosmetika pro mytí vozu